YALITIMLI CAM SİSTEMLERİ

Gün ışığını engellemeyen, renksiz bir görüntüdedir. Normal düz cama benzer. Isı kayıplarını tek cama göre %72, Klasik ısı yalıtımlı cama göre %45 azaltır. Dolayısıyla yakıt giderlerinde tasarruf sağlar. Yazın içeri giren güneş ısısını klasik ısı yalıtımlı cama göre %43 azaltır ve soğutma giderlerinde tasarruf sağlar. Pencere önlerinde oluşan sıcak-soğuk olgusunu minimuma indirir.

İki veya daha çok sayıda cam plakanın aralarında ortam basıncına uygun kuru hava veya gazları barındıracak şekilde fabrika şartlarında bir araya getirilmesiyle oluşan yalıtım camı ünitesidir.

Alüminyum ara boşluk çıtası ve içindeki nem giderici malzemeler ile birincil sızdırmaz "poliizobutilen" ikincil sızdırmaz "polisulfid" veya "özel silikon" yardımıyla birleştirilir.

Strüktürel camlamalar, -30 + 80º arasındaki "kullanım" sıcaklıkları ve birleşim bir kapak ve çıta yardımıyla korunmaksızın güneş ışığına doğrudan açık uygulamalarda proje bazında özel silikonlu ısıcam üniteleri talep edilimelidir. Isıcam üniteleri renksiz, harmandan renkli, güneş ve ısı kontrol kaplamalı veya buzlu, lamine, tamperli ve emaye cam panoları oluşturabilir.